Paid Memberships Pro 3.6.4 - en to sv translation catalogue (1379 entries)

en:  Invalid fields:
sv:  Ogiltiga fält:

en:  Total Members
sv:  totalt antal medlemmar

en:  v2 - Checkbox
sv:  v2 – Kryssruta

en: %1$s %2$s for %3$s
sv: %1$s %2$s för %3$s

en: %1$s at %2$s
sv: %1$s kl. %2$s

en: %1$s membership expires after %2$d %3$s
sv: Medlemskapet %1$s löper ut efter %2$d %3$s

en: %1$s to %2$s
sv: %1$s till %2$s

en: %d PMPro orders were retained for business records.
sv: %d PMPro order behölls för bokföring.

en: %s Add Field
sv: %s lägg till fält

en: %s Add Field Group
sv: %s lägg till fältgrupp

en: %s agreed to %s (ID #%d, last modified %s) on %s.
sv: %s accepterade %s (ID #%d, senast modifierad %s) på %s.

en: (1) <a target="_blank" href="%s">Backup your WordPress database</a></strong> and then (2) <a href="%s">click here to start the update</a>.
sv: (1) <a target="_blank" href="%s">Ta säkerhetskopia av din databas</a></strong> och sedan (2) <a href="%s">klicka här för att påbörja uppdateringen</a>.

en: (required)
sv: (obligatoriskt)

en: -- Select --
sv: -- Välj --

en: -- Select a Country --
sv: -- Välj ett land --

en: 1 PMPro order was retained for business records.
sv: 1 PMPro order behölls för bokföring.

en: 2Checkout Settings
sv: 2Checkout Inställningar

en: 2Checkout integration does not support custom trials. You can do one period trials by setting an initial payment different from the billing amount.
sv: 2Checkout integration stöder för närvarande inte anpassade "Prova-på-erbjudanden". Du kan göra ett "Prova-på-erbjudande" genom att sätta en första betalning som skiljer sig från faktureringsbeloppet.

en: <a class="pmpro_license_tag pmpro_license_tag-invalid" href="%s">No License</a>
sv: <a class="pmpro_license_tag pmpro_license_tag-invalid" href="%s">Ingen licens</a>

en: <a class="pmpro_license_tag pmpro_license_tag-valid" href="%s">Valid License</a>
sv: <a class="pmpro_license_tag pmpro_license_tag-valid" href="%s">Giltig licens</a>

en: <a href="%s">Enter your key here</a>
sv: <a href="%s">Ange din nyckel här</a>

en: <a href="%s">View your membership account</a> to verify your license key.
sv: <a href="%s">Visa ditt medlemskapskonto</a> för att verifiera din licensnyckel.

en: <a target="_blank" href="%1$s">Add</a> or <a target="_blank" href="%2$s">edit</a> a single page to protect it.
sv: <a target="_blank" href="%1$s">Lägg till</a> eller <a target="_blank" href="%2$s">redigera</a> en enskild sida för att skydda den.

en: <a target="_blank" href="%1$s">Add</a> or <a target="_blank" href="%2$s">edit</a> a single post to protect it.
sv: <a target="_blank" href="%1$s">Lägg till</a> eller <a target="_blank" href="%2$s">redigera</a> ett enskilt inlägg för att skydda det.

en: <p>A payment is being held for review within Authorize.net.</p><p>Payment Information From Authorize.net
sv: <p> En betalning hålls för granskning i Authorize.net. </p><p> Betalningsinformation Från Authorize.net

en: <p>Dear !!header_name!!,</p>
sv: <p>Hej !!header_name!!,</p>

en: <span class="ab-icon"></span>Memberships
sv: <span class="ab-icon"></span>Medlemskap

en: <strong>%1$s after %2$d %3$s</strong>
sv: <strong>%1$s efter %2$d %3$s</strong>

en: <strong>%1$s every %2$d %3$s for %4$d more payments</strong>
sv: <strong>%1$s varje %2$d %3$s för %4$d fler betalningar</strong>

en: <strong>%1$s every %2$d %3$s</strong>
sv: <strong>%1$s varje %2$d %3$s</strong>

en: <strong>%1$s every %2$d %3$s</strong>.
sv: <strong>%1$s varje %2$d %3$s</strong>.

en: <strong>%1$s every %2$s</strong>
sv: <strong>%1$s varje %2$s</strong>

en: <strong>%1$s per %2$s for %3$d more %4$s</strong>
sv: <strong>%1$s per %2$s för %3$d fler %4$s</strong>

en: <strong>%s</strong> now
sv: <strong>%s</strong> nu

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
sv: <strong>Fel:</strong> Fältet för lösenord är tomt.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
sv: <strong>Fel:</strong> Lösenordet du angav för användarnamnet %s är felaktigt.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
sv: <strong>Fel:</strong> Fältet för användarnamn är tomt.

en: <strong>Thank you!</strong> A valid <strong>%s</strong> license key has been used to activate your support license on this site.
sv: <strong>Tack!</strong> En giltig <strong>%s</strong> licensnyckel har använts för att aktivera din supportlicens på denna webbplats.

en: A Payment Gateway must be set up before any payments will be processed.
sv: En betalningsgateway måste installeras innan eventuella betalningar kan behandlas.

en: A free membership level that never expires.
sv: En gratis medlemskapsnivå som aldrig löper ut.

en: A free reCAPTCHA key is required.
sv: En gratis reCAPTCHA-nyckel krävs.

en: A partial payment was made that we could not refund. Please contact the site owner immediately to correct this.
sv: En delbetalning har gjorts som vi inte kunde återbetala. Kontakta webbplatsens ägare direkt för att korrigera detta.

en: A partial payment was made that we could not void. Please contact the site owner immediately to correct this.
sv: En delbetalning har gjorts som vi inte kunde stoppa. Kontakta webbplatsens ägare direkt för att korrigera detta.

en: API Keys
sv: API-nycklar

en: API Password
sv: API Lösenord

en: API Signature
sv: API-signatur

en: API Username
sv: API Användarnamn

en: Accent Color
sv: Accentfärg

en: Accept payments on this site
sv: Ta emot betalningar på denna webbplats

en: Account Information
sv: Kontoinformation

en: Account Number
sv: Kontonummer

en: Account Page
sv: Kontosida

en: Account: %1$s (%2$s)
sv: Konto: %1$s (%2$s)

en: Action
sv: Åtgärd

en: Action Link
sv: Åtgärdslänk

en: Activate
sv: Aktivera

en: Active
sv: Aktiv

en: Active Add Ons
sv: Aktiva utökningar

en: Active Members
sv: Aktiva medlemmar

en: Active Members Per Level
sv: Aktiva medlemmar per nivå

en: Add Member
sv: Lägg till medlem

en: Add Membership
sv: Lägg till medlemskap

en: Add New %s
sv: Lägg till ny %s

en: Add New Discount Code
sv: Lägg till ny rabattkod

en: Add New Group
sv: Lägg till ny grupp

en: Add New Level
sv: Lägg till ny nivå

en: Add New Member
sv: Lägg till ny medlem

en: Add New Membership Level
sv: Lägg till ny medlemskapsnivå

en: Add New Order
sv: Lägg till ny order

en: Add New User
sv: Lägg till ny användare

en: Add On
sv: Utökning

en: Add Ons
sv: Tillägg

en: Add a membership level to get started.
sv: Lägg till en medlemskapsnivå för att komma igång.

en: Add or remove %s
sv: Lägg till eller ta bort %s

en: Add to Menu
sv: Lägg till i meny

en: Additional Order Information
sv: Ytterligare beställningsinformation

en: Additional Page Settings
sv: Ytterligare sidinställningar

en: Address 1
sv: Adress 1

en: Address 2
sv: Adress 2

en: Administrators
sv: Administratörer

en: Advanced
sv: Avancerat

en: Advanced Settings
sv: Avancerade inställningar

en: After
sv: Efter

en: After saving this level, make note of the ID and create a "Plan" in your Braintree dashboard with the same settings and the "Plan ID" set to <em>pmpro_#</em>, where # is the level ID.
sv: Efter att ha sparat den här nivån, anteckna ID och skapa en "Plan" i Braintree kontrollpanel med samma inställningar och "Plan ID" inställt på <em>pmpro_ #,</em> där # är nivåns ID.

en: After your initial payment, your first %1$d payments will cost %2$s.
sv: Efter din ursprungliga betalning kommer dina första %1$d betalningar kosta %2$s.

en: After your initial payment, your first %d payments are Free.
sv: Efter den inledande betalningen är dina första %d betalningar gratis.

en: After your initial payment, your first payment is Free.
sv: Efter din inledande betalning, din första betalning är gratis.

en: After your initial payment, your first payment will cost %s.
sv: Efter den inledande betalningen kommer din första betalning kosta %s.

en: Akismet Integration
sv: Akismet-integration

en: Aland Islands
sv: Åland

en: Albania
sv: Albanien

en: Algeria
sv: Algeriet

en: All
sv: Alla

en: All %s
sv: Alla %s

en: All Cancellations
sv: Alla avbokningar

en: All Codes
sv: Alla koder

en: All Levels
sv: Alla nivåer

en: All Members
sv: Alla medlemmar

en: All Paid Levels
sv: Alla betalda nivåer

en: All Paid Memberships Pro updates have finished.
sv: Alla Paid Memberships Pro uppdateringarna har slutförts.

en: All Time
sv: Genom alla tider

en: All Users
sv: Alla användare

en: All good!
sv: Allt bra!

en: Allow
sv: Tillåt

en: Allow Signups
sv: Tillåt registreringar

en: Allow anyone to purchase a gift of membership.
sv: Tillåt vem som helst att köpa en gåva av medlemskap.

en: Allowed File Types
sv: Tillåtna filtyper

en: Almost done. Review the membership information and pricing below then <strong>click the "Complete Payment" button</strong> to finish your order.
sv: Nästan klart. Granska information om medlemskap och pris nedan och <strong>klicka sedan på "Slutför betalning" knappen</strong> för att slutföra din beställning.

en: Already a member?
sv: Redan medlem?

en: Already have an account?
sv: Har du redan ett konto?

en: Already purchased? <a href="%s">Enter your license key here</a>
sv: Redan köpt? <a href="%s">Ange din licensnyckel här</a>

en: Always
sv: Alltid

en: American Samoa
sv: Amerikanska Samoa

en: Amount
sv: Summa

en: Amount (i.e. "10")
sv: Belopp (t.ex. ”10”)

en: An email from !!sitename!!
sv: Ett e-postmeddelande från !!sitename!!

en: Annual
sv: Årligen

en: Antarctica
sv: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
sv: Antigua och Barbuda

en: Apply
sv: Applicera

en: Apply discount code
sv: Tillämpa rabattkod

en: Approval
sv: Godkännande

en: Are you a spammer?
sv: Är du en spammare?

en: Are you sure you want to delete the %s discount code? The subscriptions for existing users will not change, but new users will not be able to use this code anymore.
sv: Är du säker på att du vill ta bort %s rabattkod? Prenumeration för nuvarande användare kommer inte förändras, men nya användare kommer inte kunna använda koden.

en: Are you sure you want to do that? Try again.
sv: Är du säker på att du vill göra det? Försök igen.

en: Argentine Peso (&#36;)
sv: Argentinska peso (&#36;)

en: Armenia
sv: Armenien

en: Assign the WordPress pages for each required Paid Memberships Pro page or
sv: Tilldela Wordpress-sidor för varje föreskriven Paid Memberships Pro-sida eller

en: At checkout, we may also collect your billing address and phone number. This information is used to confirm your credit card. The billing address and phone number are saved by our site to prepopulate the checkout form for future purchases and so we can get in touch with you if needed to discuss your order.
sv: I kassan kan vi också komma att inhämta din fakturaadress och telefonnummer. Denna information används för att bekräfta ditt kreditkort. Fakturaadressen och telefonnummer används för att i förväg fylla i framtida formulär, samt att det underlättar möjligheten för oss att komma i kontakt med dig gällande din order.

en: At checkout, we may also collect your credit card number, expiration date, and security code. This information is passed to our payment gateway to process your purchase. The last 4 digits of your credit card number and the expiration date are saved by our site to use for reference and to send you an email if your credit card will expire before the next recurring payment.
sv: I kassan behöver vi också inhämta ditt kreditkortsnummer, utgångsdatum och CVV-kod. Denna information skickas krypterat och säkert till vår betalningslösning för att slutföra betalningen. De sista fyra siffrorna i ditt kreditkortsnummer samt utgångsdatum sparas som referens samt för påminnelse om ditt kreditkort skulle gå ut före nästa kommande betalning.

en: At checkout, we will collect your name, email address, username, and password. This information is used to setup your account for our site. If you are redirected to an offsite payment gateway to complete your payment, we may store this information in a temporary session variable to setup your account when you return to our site.
sv: I kassan kommer vi inhämta ditt namn, e-postadress, användarnamn och lösenord. Denna information används för att ställa in ditt konto på vår webbplats. Om du blir vidarebefordrad från vår webbplats till en betalningslösning, för att slutföra din betalning, kan informationen tillfälligt komma att sparas i en cookie för att kunna slutföra kontot när du återvänder efter betalning.

en: Attempting to load Braintree gateway: %s
sv: Försöker ladda Braintree gateway: %s

en: Australia
sv: Australien

en: Australian Dollars (&#36;)
sv: Australisk dollar (&#36;)

en: Austria
sv: Österrike

en: Authorization failed.
sv: Auktorisering misslyckades.

en: Authorize.net Settings
sv: Inställningar för Authorize.net

en: Average %s
sv: Genomsnitt %s

en: Azerbaijan
sv: Azerbajdzjan

en: Back to Reports Dashboard
sv: Tillbaka till Rapportkontrollpanelen

en: Bad response code %s.
sv: Felaktig svarskod %s.

en: Base Color
sv: Basfärg

en: Belarus
sv: Vitryssland

en: Belgium
sv: Belgien

en: Below are details about your membership account. A welcome email has been sent to %s.
sv: Nedan finns information om ditt medlemskonto. Ett välkomstmeddelande har skickats till %s.

en: Bill to:
sv: Fakturera till:

en: Billing
sv: Fakturering

en: Billing Address
sv: Fakturaadress

en: Billing Address 1
sv: Adress 1 för fakturering

en: Billing Address 2
sv: Adress 2 för fakturering

en: Billing Amount
sv: Faktureringsbelopp

en: Billing City
sv: Ort

en: Billing Country
sv: Land

en: Billing Cycle Limit
sv: Begränsning av betalningsperiod

en: Billing Details
sv: Betalningsuppgifter

en: Billing First Name
sv: Förnamn för fakturering

en: Billing Information
sv: Faktureringsinformation

en: Billing Information Page
sv: Sida för faktureringsinformation

en: Billing Last Name
sv: Efternamn för fakturering

en: Billing Name
sv: Namn på betalare

en: Billing Phone
sv: Telefon

en: Billing Phone Number
sv: Telefonnummer för fakturering

en: Billing Postal Code
sv: Postnummer

en: Billing State
sv: län

en: Billing State/Province
sv: Stat eller provins för fakturering

en: Billing Street
sv: Faktureringsadress

en: Billing information has been updated for %s at %s
sv: Faktureringsuppgifterna har uppdaterats för %s på %s

en: Blog/News
sv: Blogg/nyheter

en: Bosnia and Herzegovina
sv: Bosnien och Hercegovina

en: Bouvet Island
sv: Bouvetön

en: Braintree Payments
sv: Braintree betalningar

en: Braintree Settings
sv: Braintree inställningar

en: Braintree integration currently does not support trial amounts greater than $0.
sv: Braintree integration stöder för närvarande inte "Prova-på-peroder" på en summa större än 0 SEK.

en: Braintree integration currently only supports billing periods of "Month" or "Year".
sv: Braintreeintegration erbjuder för närvarande endast stöd för periodsfakturering av "Månad" eller "År".

en: Brazil
sv: Brasilien

en: Brazilian Real (R&#36;)
sv: Brasilianska Real (R&#36;)

en: British Indian Ocean Territory
sv: Brittiska territoriet i Indiska oceanen

en: British Virgin Islands
sv: Brittiska Jungfruöarna

en: Builder
sv: Byggare

en: Bulgaria
sv: Bulgarien

en: Business Name
sv: Företagsnamn

en: Button text
sv: Knapptext

en: Buy Now
sv: Köp nu

en: By %s
sv: Av %s

en: By default, system generated emails are sent from <em><strong>wordpress@yourdomain.com</strong></em>. You can update this from address using the fields below.
sv: Som standard, systemgenererade e-postmeddelanden skickas från <em><strong>wordpress@yourdomain.com</strong></em>. Du kan uppdatera adressen i fälten nedan.

en: Cambodia
sv: Kambodja

en: Cameroon
sv: Kamerun

en: Canada
sv: Kanada

en: Canadian Dollars (&#36;)
sv: Kanadensiska Dollar (&#36;)

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Cancel (admin)
sv: Avbryt (admin)

en: Cancel All Memberships
sv: Avbryt alla medlemskap

en: Cancel Membership
sv: Avsluta medlemskap

en: Cancel Page
sv: Avbrytsida

en: Cancel Subscription
sv: Avsluta prenumeration

en: Cancel changes and return to the account page
sv: Avbryt ändringarna och gå tillbaka till kontosidan

en: Cancelled
sv: Avbruten

en: Cancelled Members
sv: Avbokade medlemmar

en: Cannot find payment method.
sv: Kan inte hitta betalningsmetod.

en: Cannot get price.
sv: Kan inte få pris.

en: Cape Verde
sv: Kap Verde

en: Card Number
sv: Kortnummer

en: Card Type
sv: Korttyp

en: Categories
sv: Kategorier

en: Cayman Islands
sv: Caymanöarna

en: Central African Republic
sv: Centralafrikanska republiken

en: Chad
sv: Tchad

en: Change
sv: Ändra

en: Change Password
sv: Ändra lösenord

en: Change Subscription Level
sv: Ändra prenumerationsnivå

en: Check Again
sv: Kontrollera igen

en: Check Out with 2Checkout
sv: Betala med 2Checkout

en: Check if this level has a recurring subscription payment.
sv: Kryssa i för återkommande prenumerationsbetalning.

en: Check to add a custom trial period.
sv: Kryssa i för att lägga till en anpassad testperiod.

en: Check to hide this level from the membership levels page and disable registration.
sv: Kryssa i för att dölja denna nivå från medlemssidan och inaktivera registrering.

en: Check your email for a link to reset your password.
sv: Kontrollera din e-post för en länk att återställa ditt lösenord.

en: Check your email for the confirmation link.
sv: Kontrollera din e-post för bekräftelselänken.

en: Checkbox
sv: Kryssruta

en: Checkout Page
sv: Kassasida

en: Checkout: Payment Information
sv: Kassa: Betalningsinformation

en: China
sv: Kina

en: Chinese Yuan
sv: Kinesisk yuan

en: Choose Level
sv: Välj nivå

en: Choose Levels to Hide Ads From
sv: Välj nivåer du vill dölja annonser för

en: Choose One
sv: Välj en

en: Choose a Level
sv: Välj en nivå

en: Choose a level
sv: Välj en nivå

en: Choose from the most popular %s
sv: Välj bland de mest populära %s

en: Choose one or more.
sv: Välj en eller flera.

en: Christmas Island
sv: Julön

en: City
sv: Ort

en: Click here if the payment form does not open automatically.
sv: Klicka här om betalningsformuläret inte öppnas automatiskt.

en: Click here if you are not redirected automatically.
sv: Klicka här om du inte omdirigeras automatiskt.

en: Click here to activate
sv: Klicka här för att aktivera

en: Click here to change your discount code
sv: Klicka här för att ändra din rabattkod

en: Click here to enter your discount code
sv: Klicka här för att ange din rabattkod

en: Click here to install
sv: Klicka här för att installera

en: Click here to signup for reCAPTCHA
sv: Klicka här för att registrera dig för reCAPTCHA

en: Click on the profile icon in 2Checkout to find your Account Number.
sv: Klicka på ikonen under profilen i 2Checkout för att hitta ditt kontonummer.

en: Client-Side Encryption Key
sv: Klientsidans krypteringsnyckel

en: Close
sv: Stäng

en: Close Field
sv: Stäng fält

en: Close Popup
sv: Stäng popup

en: Cocos (Keeling) Islands
sv: Kokosöarna

en: Code
sv: Kod

en: Code %s deleted successfully.
sv: Koden %s raderades.

en: Code not found.
sv: Koden hittades inte.

en: Color Settings
sv: Färginställningar

en: Comoros
sv: Komorerna

en: Complete Payment
sv: Fullfölj betalning

en: Configure Payment Settings
sv: Konfigurera betalningsinställningar

en: Confirm Email
sv: Bekräfta e-post

en: Confirm Email Address
sv: Bekräfta e-postadress

en: Confirm Email Settings
sv: Bekräfta e-postinställningar

en: Confirm New Password
sv: Bekräfta nytt lösenord

en: Confirm Password
sv: Bekräfta lösenord

en: Confirm use of weak password
sv: Bekräfta användning av svagt lösenord

en: Confirmation Message
sv: Bekräftelsemeddelande

en: Confirmation Page
sv: Bekräftelsesida

en: Confirmation Step
sv: Bekräftelse steg

en: Congo (Brazzaville)
sv: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
sv: Kongo (Kinshasa)

en: Congratulations!
sv: Grattis!

en: Connect to SendWP
sv: Anslut till SendWP

en: Connect with Stripe
sv: Anslut med Stripe

en: Connected
sv: Ansluten

en: Connected with API Keys
sv: Ansluten med API-nycklar

en: Content Settings
sv: Innehållsinställningar

en: Contrast Color
sv: Kontrastfärg

en: Cook Islands
sv: Cooköarna

en: Copy
sv: Kopiera

en: Could not cancel old subscription.
sv: Kunde inte avbryta gammal prenumeration.

en: Could not connect to Authorize.net
sv: Det gick inte att ansluta till Authorize.net

en: Could not create price.
sv: Kunde inte skapa pris.

en: Could not find the customer.
sv: Kunde inte hitta kunden.

en: Could not find the subscription.
sv: Kunde inte hitta prenumerationen.

en: Could not find the subscription. %s
sv: Kunde inte hitta prenumerationen. %s

en: Could not get customer.
sv: Kunde inte hämta kund.

en: Could not get product ID.
sv: Kunde inte hämta produkt-ID.

en: Country
sv: Land

en: Courses
sv: Kurser

en: Create Pages Manually
sv: Skapa sidor manuellt

en: Create User
sv: Skapa användare

en: Create Webhook
sv: Skapa webhook

en: Create Your Membership Levels
sv: Skapa dina medlemskapsnivåer

en: Create a Discount Code
sv: Skapa en rabattkod

en: Create a Free Membership Level
sv: Skapa en gratis medlemskapsnivå

en: Create a Membership Level
sv: Skapa en medlemsnivå

en: Create a Paid Membership Level
sv: Skapa en betald medlemskapsnivå

en: Created
sv: Skapad

en: Credit Card
sv: Kreditkort

en: Credit Card Account Number
sv: Kreditkortsnummer

en: Credit Card Expiration Month
sv: Kreditkortets utgångsmånad

en: Credit Card Expiration Year
sv: Kreditkortets utgångsår

en: Credit Card Expiring
sv: Kreditkort löper ut

en: Credit Card Type
sv: Kreditkortstyp

en: Croatia
sv: Kroatien

en: Cuba
sv: Kuba

en: Currency
sv: Valuta

en: Currency and Tax Settings
sv: Valuta och momsinställningar

en: Current File: %s
sv: Nuvarande fil: %s

en: Current Password
sv: Nuvarande lösenord

en: Current Subscription
sv: Nuvarande prenumeration

en: Custom Page Templates
sv: Anpassade sidmallar

en: Custom Template Version
sv: Anpassad mallversion

en: Custom Templates
sv: Anpassade mallar

en: Custom Trial
sv: Anpassad testperiod

en: Customers in %1$s will be charged %2$s%% tax.
sv: Kunder i %1$s kommer att debiteras %2$s% % moms.

en: Customize Email Templates
sv: Anpassa e-postmallar

en: Customize Report
sv: Anpassa rapport

en: CyberSource
sv: Cybersource

en: CyberSource Settings
sv: Cybersource Inställningar

en: Cyprus
sv: Cypern

en: Czech Koruna
sv: Tjeckiska kronor

en: Czech Republic
sv: Tjeckien

en: Daily
sv: Dagligen

en: Danish Krone
sv: Danska Kronor

en: Dashboard
sv: Adminpanel

en: Data Collected to Manage Your Membership
sv: Data som inhämtas för att hantera ditt medlemskap

en: Date
sv: Datum

en: Date Modified
sv: Ändrad datum

en: Date:
sv: Datum:

en: Day
sv: Dag

en: Day(s)
sv: Dag(ar)

en: Days
sv: Dagar

en: Default
sv: Standard

en: Default (Recommended)
sv: Standard (rekommenderas)

en: Default Value (optional)
sv: Standardvärde (valfritt)

en: Delete
sv: Ta bort

en: Delete Field
sv: Ta bort fält

en: Delete Group
sv: Ta bort grupp

en: Delete field
sv: Ta bort fält

en: Deleting orders is permanent and can affect active users. Are you sure you want to delete order %s?
sv: Radera beställningar är permanent och kan påverka aktiva användare. Är du säker på att du vill radera beställningen %s?

en: Denmark
sv: Danmark

en: Deprecated
sv: Föråldrad

en: Description
sv: Beskrivning

en: Description (optional, visible to users)
sv: Beskrivning (valfritt, synligt för användare)

en: Design Settings
sv: Designinställningar

en: Details
sv: Detaljer

en: Details (optional)
sv: Detaljer (valfritt)

en: Didn't work
sv: Fungerade inte

en: Disable New Signups
sv: Inaktivare nya registreringar

en: Disable Webhook
sv: Inaktivera webhook

en: Disabled
sv: Inaktiverad

en: Disconnect From Stripe
sv: Koppla från Stripe

en: Disconnect from SendWP
sv: Koppla från SendWP

en: Discount Code
sv: Rabattkod

en: Discount Code Applied
sv: Rabattkod tillämpad

en: Discount Code: %s
sv: Rabattkod: %s

en: Discount Codes
sv: Rabattkoder

en: Discount code added successfully.
sv: Rabattkod har lagts till.

en: Discount code updated successfully.
sv: Rabattkoden uppdaterades.

en: Dismiss
sv: Avfärda

en: Dismiss notice and keep all services paused
sv: Avfärda notis och behåll alla tjänster pausade

en: Dismiss this notice.
sv: Avfärda denna notis.

en: Display Name
sv: Visningsnamn

en: Display name publicly as
sv: Visa namn offentligt som

en: Do Not Allow
sv: Tillåt inte

en: Do not calculate tax
sv: Beräkna inte moms

en: Do you have a discount code?
sv: Har du en rabattkod?

en: Docs
sv: Dokumentation

en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Documentation: Discount Codes
sv: Dokumentation: Rabattkoder

en: Dominican Republic
sv: Dominikanska republiken

[ctx: Dropdown label, e.g. Show All Users]
en: Show
sv: Visa

[ctx: Dropdown label, e.g. Show Period]
en: Show
sv: Visa

en: Duplicate
sv: Duplicera

en: Duplicate field
sv: Duplicera fält

en: Duplicate order detected.
sv: Duplicerad beställning upptäckt.

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit %s
sv: Redigera %s

en: Edit Code: %s
sv: Redigera kod: %s

en: Edit Discount Code
sv: Redigera rabattkod

en: Edit Email Templates
sv: Redigera e-postmallar

en: Edit Group
sv: Redigera grupp

en: Edit Group ID: %s
sv: Redigera grupp-ID: %s

en: Edit Level ID: %s
sv: Redigera nivå-ID: %s

en: Edit Member
sv: Redigera medlem

en: Edit Member: %s
sv: Redigera medlem: %s

en: Edit Membership
sv: Redigera medlemskap

en: Edit Membership Levels
sv: Redigera medlemskapsnivåer

en: Edit Order
sv: Redigera beställning

en: Edit Profile
sv: Redigera profil

en: Edit User
sv: Redigera användare

en: Edit customer in Stripe
sv: Redigera kund i Stripe

en: Edit field
sv: Redigera fält

en: Egypt
sv: Egypten

en: Email
sv: E-post

en: Email (required)
sv: E-post (obligatoriskt)

en: Email Address
sv: E-postadress

en: Email Settings
sv: Inställningar för e-post

en: Email Templates
sv: E-postmallar

en: Enable Tracking
sv: Aktivera spårning

en: Enable Tracking?
sv: Aktivera spårning?

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Ended
sv: Avslutad

en: Enter license key here...
sv: Ange licensnyckel här ...

en: Equatorial Guinea
sv: Ekvatorialguinea

en: Error
sv: Fel

en: Error adding discount code. That code may already be in use.
sv: Ett fel inträffade när rabattkoden skulle läggas till. Koden kan redan vara i användning.

en: Error adding membership level.
sv: Ett fel uppstod vid tillägg av medlemskapsnivå.

en: Error creating customer record with Braintree:
sv: Fel vid att skapa kundregister med Braintree:

en: Error creating plan with PayPal.
sv: Det gick inte att skapa paket PayPal.

en: Error deleting code. Please try again.
sv: Ett fel inträffade när koden skulle raderas. Vänligen försök igen.

en: Error deleting discount code. The code was only partially deleted. Please try again.
sv: Ett fel inträffade när rabattkoden skulle raderas. Koden blev bara delvis raderad. Vänligen försök igen.

en: Error deleting membership level.
sv: Ett fel uppstod vid borttagning av medlemskapsnivå.

en: Error deleting order.
sv: Ett fel uppstod när beställning skulle tas bort.

en: Error during charge:
sv: Fel vid betalning:

en: Error during settlement:
sv: Fel under betalning:

en: Error interacting with database
sv: Fel vid interaktion med databasen

en: Error interacting with database: %s
sv: Fel vid interaktion med databasen: %s

en: Error saving order.
sv: Fel vid sparande av beställning.

en: Error saving values for the %s level.
sv: Ett fel inträffade när värden skulle sparas för %s nivån.

en: Error updating billing information.
sv: Fel vid uppdatering av faktureringsinformation.

en: Error updating discount code. That code may already be in use.
sv: Ett fel inträffade när rabattkoden skulle uppdateras. Koden kan redan vara i användning.

en: Error updating membership level.
sv: Ett fel uppstod vid uppdatering av medlemskapsnivå.

en: Error uploading file. Too many files with the same name.
sv: Fel vid uppladdning av fil. För många filer med samma namn.

en: Error:
sv: Fel:

en: Error: Invalid nonce.
sv: Fel: Ogiltig engångskod.

en: Estonia
sv: Estland

en: Ethiopia
sv: Etiopien

en: Euros (&euro;)
sv: Euro (&euro;)

en: Expand and Edit Group
sv: Expandera och redigera grupp

en: Expiration
sv: Utgång

en: Expiration Date
sv: Utgångsdatum

en: Expiration Month
sv: Utgångsmånad

en: Expiration Year
sv: Utgångsår

en: Expired
sv: Utgången

en: Expired Members
sv: Utgångna medlemmar

en: Expires
sv: Förfallodatum

en: Expires In
sv: Förfaller om

en: Export to CSV
sv: Exportera till CSV

en: Extra Fields:
sv: Extra fält:

en: Extra HTTPS URL Filter
sv: Extra HTTPS-URL Filter

en: Failed to create customer.
sv: Det gick inte att skapa kund.

en: Failed to subscribe with Braintree: %s
sv: Misslyckades att prenumerera med Braintree: %s

en: Failed to update customer.
sv: Det gick inte att uppdatera kund.

en: Failed to update customer: %s
sv: Misslyckades med att uppdatera kund: %s

en: Falkland Islands
sv: Falklandsöarna

en: Faroe Islands
sv: Färöarna

en: Fee
sv: Avgift

en: File
sv: Fil

en: Filter report by discount code
sv: Filtrera rapport efter rabattkod

en: Filter report by membership level
sv: Filtrera rapport efter medlemskapsnivå

en: Filter searches and archives?
sv: Filtrera sökningar och arkiv?

en: First Name
sv: Förnamn

en: Follow @pmproplugin on Twitter
sv: Följ @pmproplugin på Twitter

en: Follow @pmproplugin on Twitter.
sv: Följ @pmproplugin på Twitter.

en: Follow us on Facebook.
sv: Följ oss på Facebook.

en: For more information, read our post here
sv: För mer information, läs vårt inlägg här

en: Force SSL
sv: Tvinga SSL

en: Found a better plugin
sv: Hittat ett bättre tillägg

en: France
sv: Frankrike

en: Free
sv: Gratis

en: Free Add On
sv: Gratis utökning

en: Free Plugin
sv: Gratis tillägg

en: French Guiana
sv: Franska Guyana

en: French Polynesia
sv: Franska Polynesien

en: French Southern Territories
sv: Franska sydterritorierna

en: From
sv: Från

en: From Email
sv: Från e-post

en: From Name
sv: Från namn

en: Full Name
sv: Fullständigt namn

en: Gateway
sv: Betal-gateway

en: Gateway Account Email
sv: Gateway konto E-post

en: Gateway Environment
sv: Betal-gateway-miljö

en: General
sv: Allmänt

en: General Info
sv: Allmän information

en: General Information
sv: Allmän information

en: Generate Membership Pages
sv: Generera medlemskapssidor

en: Generate Page
sv: Generera sida

en: Generate Pages For Me
sv: Generera sidor för mig

en: Generate Report
sv: Skapa rapport

en: Generate password
sv: Generera lösenord

en: Generated by the gateway. Useful to cross reference orders.
sv: Genereras av Betal-gateway. Användbar för korshänvisning av ordrar.

en: Generated by the gateway. Useful to cross reference subscriptions.
sv: Genereras av Betal-gateway. Användbar för korshänvisning av ordrar.

en: Georgia
sv: Georgien

en: Germany
sv: Tyskland

en: Get %s and more with a %s license.
sv: Skaffa %s och mer med en %s-licens.

en: Get Involved
sv: Bli involverad

en: Get New Password
sv: Skaffa nytt lösenord

en: Get Support
sv: Få support

en: Gift
sv: Gåva

en: Give admins the ability to approve or deny members.
sv: Ge administratörer möjligheten att godkänna eller neka medlemmar.

en: Global Styles
sv: Globala stilar

en: Go to Account &raquo; Site Management. Look under Checkout Options to find the Secret Word.
sv: Gå till Konto &raquo; webbplatshantering. Titta under Kassa-alternativ för att hitta hemligt ord.

en: Go to Account &raquo; User Management in 2Checkout and create a user with API Access and API Updating.
sv: Gå till konto &raquo; Användarhantering i 2Checkout och skapa en användare med API-åtkomst och uppdatering av API.

en: Go to Security Settings
sv: Gå till säkerhetsinställningar

en: Greece
sv: Grekland

en: Greenland
sv: Grönland

en: Group
sv: Grupp

en: Group Name
sv: Gruppnamn

en: Heard Island and McDonald Islands
sv: Heard- och McDonaldsöarna

en: Help translate Paid Memberships Pro into your language.
sv: Hjälp till att översätta Paid Memberships Pro till ditt språk.

en: Hidden
sv: Dold

en: Hide
sv: Dölj

en: Hide Ads From All Members
sv: Dölj annonser för alla medlemmar

en: Hide Ads From Certain Members
sv: Dölj annonser från vissa medlemmar

en: Hide Ads From Members?
sv: Göm annonser för medlemmar?

en: Hide Password
sv: Dölj lösenord

en: Hide content from:
sv: Dölj innehåll från:

en: Hide password
sv: Dölj lösenord

en: High Contrast
sv: Hög kontrast

en: Hint (optional)
sv: Tips (valfritt)

en: Hong Kong S.A.R., China
sv: Hong Kong S.A.R., Kina

en: Hour
sv: Timme

en: Hour(s)
sv: Timme/timmar

en: Hours
sv: Timmar

en: Hungarian Forint
sv: Ungerska Forint

en: Hungary
sv: Ungern

en: IPN Handler
sv: IPN hanterar

en: Iceland
sv: Island

en: If unchecked, all emails from "WordPress &lt;%s&gt;" will be filtered to use the above settings.
sv: Om den är omarkerad filtreras alla e-postmeddelanden från “WordPress &lt;%s&gt;” till att använda ovanstående inställningar.

en: If yes, create a WordPress page containing your TOS agreement and assign it using the dropdown above.
sv: Om ja, skapa en sida som innehåller dina villkor och välj den via dropdown-menyn ovan.

en: If you notice UI issues after upgrading, <a href="https://www.paidmembershipspro.com/add-ons/table-layout-plugin-pages/">see this free add on to temporarily roll back to the table-based layout while you resolve the issues</a>.
sv: Om du upptäcker problem med användargränssnittet efter uppgradering, <a href="https://www.paidmembershipspro.com/add-ons/table-layout-plugin-pages/"> se det här gratistillägget för att tillfälligt återgå till tabellbaserad layout medan du löser problemen</a>.

en: Important Upgrade Notice
sv: Viktigt uppgraderingsmeddelande

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Include the shortcode
sv: Inkludera kortkod

en: India
sv: Indien

en: Indian Rupee
sv: Indisk Rupie

en: Indonesia
sv: Indonesien

en: Indonesia Rupiah
sv: Indonesiska Rupiah

en: Information updated. <a href="%s">&laquo; back to my account</a>
sv: Information uppdaterad. <a href="%s">&laquo; tillbaka till mitt konto</a>

en: Initial Payment
sv: Första betalning

en: Install
sv: Installera

en: Installed by mistake
sv: Installerat av misstag

en: Instructions
sv: Instruktioner

en: Invalid Request
sv: Ogiltig begäran

en: Invalid account number.
sv: Ogiltigt kontonummer.

en: Invalid file type.
sv: Ogiltig filtyp.

en: Invalid gateway.
sv: Ogiltig gateway.

en: Invalid level.
sv: Ogiltig nivå.

en: Iraq
sv: Irak

en: Ireland
sv: Irland

en: Israeli Shekel
sv: Israelisk Shekel

en: Italy
sv: Italien

en: Item
sv: Artikel

en: Ivory Coast
sv: Elfenbenskusten

en: Japanese Yen (&yen;)
sv: Japanska Yen (&yen;)

en: Join Now
sv: Gå med nu

en: Joined
sv: Har gått med

en: Jordan
sv: Jordanien

en: Just Deactivate
sv: Inaktivera bara

en: Kazakhstan
sv: Kazakstan

en: Kenyan Shilling
sv: Kenyansk shilling

en: Kyrgyzstan
sv: Kirgizistan

en: LEAVE THIS BLANK
sv: LÄMNA DETTA TOMT

en: Label
sv: Etikett

en: Lack of documentation
sv: Brist på dokumentation

en: Last
sv: Sista

en: Last 12 Months
sv: Senaste 12 månaderna

en: Last 30 Days
sv: Senaste 30 dagarna

en: Last 7 Days
sv: Senaste 7 dagarna

en: Last Month
sv: Förra månaden

en: Last Name
sv: Efternamn

en: Last Year
sv: Förra året

en: Latvia
sv: Lettland

en: Learn More
sv: Lär dig mer

en: Learn more about %s.
sv: Lär dig mer om %s.

en: Leave blank for unlimited uses.
sv: Lämna tomt för obegränsad användning.

en: Lebanon
sv: Libanon

en: Legacy Keys
sv: Äldre nycklar

en: Level
sv: Nivå

en: Level Cost
sv: Nivåkostnad

en: Level Description
sv: Nivåbeskrivning

en: Level ID
sv: Nivå ID

en: Level ID %s
sv: Nivå-ID %s

en: Level Name
sv: Nivånamn

en: Levels
sv: Nivåer

en: Levels Page
sv: Nivåsida

en: Library Conflicts
sv: Bibliotekskonflikter

en: Libya
sv: Libyen

en: License
sv: Licens

en: License Key
sv: Licensnyckel

en: License: %s
sv: Licens: %s

en: Lifetime
sv: Livstid

en: Like us on Facebook
sv: Gilla oss på Facebook

en: Lithuania
sv: Litauen

en: Live Mode:
sv: Live-läge:

en: Live/Production
sv: Live/Produktion

en: Loading...
sv: Laddar in …

en: Log In
sv: Logga in

en: Log In Page
sv: Inloggningssida

en: Log Out
sv: Logga ut

en: Log in Form
sv: Inloggningsformulär

en: Log in here
sv: Logga in här

en: Log in to edit your profile.
sv: Logga in för att redigera din profil.

en: Logged-In Users
sv: Inloggade användare

en: Login Data
sv: Inloggningsdata

en: Login URL
sv: URL för inloggning

en: Logins
sv: Inloggningar

en: Lost Password
sv: Glömt lösenord

en: Lost Password?
sv: Glömt lösenordet?

en: Lost your password?
sv: Glömt ditt lösenord?

en: Luxembourg
sv: Luxemburg

en: Macao S.A.R., China
sv: Macao S.A.R., Kina

en: Macedonia
sv: Makedonien

en: Madagascar
sv: Madagaskar

en: Malaysian Ringgits
sv: Malaysiska Ringgits

en: Maldives
sv: Maldiverna

en: Manage Fields in This Group
sv: Hantera fält i denna grupp

en: Manage Membership Pages
sv: Hantera medlemsskapssidor

en: Manage My Account
sv: Hantera mitt konto

en: Manage Pages
sv: Hantera sidor

en: Manage User Fields
sv: Hantera användarfält

en: Manage Your License
sv: Hantera din licens

en: Manage billing
sv: Hantera fakturering

en: Manage the WordPress pages assigned to each required Paid Memberships Pro page.
sv: Hantera Wordpress sidor som tilldelats varje föreskriven Paid Memberships Pro sida.

en: Marshall Islands
sv: Marshallöarna

en: Mauritania
sv: Mauretanien

en: Member
sv: Medlem

en: Member History
sv: Medlemshistorik

en: Member Information
sv: Medlemsinformation

en: Member Links
sv: Medlemslänkar

en: Member Notes
sv: Medlemsanteckningar

en: Member Profile Edit
sv: Redigera medlemsprofil

en: Member: %s
sv: Medlem: %s

en: Members
sv: Medlemmar

en: Members List
sv: Medlemslista

en: Members Per Page
sv: Medlemmar per sida

en: Members per page
sv: Medlemmar per sida

en: Membership Account
sv: Medlemskapskonto

en: Membership Account: My Memberships
sv: Medlemskapskonto: Mina medlemskap

en: Membership Account: Profile
sv: Medlemskapskonto: Profil

en: Membership Billing
sv: Medlemskapsfakturering

en: Membership Cancel
sv: Avbryt medlemskap

en: Membership Checkout
sv: Medlemskap kassa

en: Membership Confirmation
sv: Medlemskapsbekräftelse

en: Membership Expiration
sv: Förfallodatum medlemskap

en: Membership Expired
sv: Medlemskap löpt ut

en: Membership Expiring
sv: Medlemskap löper ut

en: Membership Level
sv: Medlemskapsnivå

en: Membership Level ID
sv: Medlemskapsnivå ID

en: Membership Levels
sv: Medlemskapsnivåer

en: Membership Required
sv: Medlemskap krävs

en: Membership Stats
sv: Medlemskapsstatistik

en: Membership expired email sent to %s.
sv: E-post om att medlemskap gått ut har skickats till %s.

en: Membership expires after %1$d %2$s.
sv: Medlemskapet löper ut efter %1$d %2$s.

en: Membership expiring email sent to %s.
sv: E-post om att medlemskap är på väg att gå ut har skickats till %s.

en: Membership for !!user_login!! at !!sitename!! has been changed
sv: Medlemskap för !!user_login!! på !!sitename!! har ändrats

en: Membership for %s at %s has been CANCELLED
sv: Medlemskap för %s på %s har AVSLUTATS

en: Membership for %s at %s has been changed
sv: Medlemskap för %s hos %s har ändrats

en: Membership level added successfully.
sv: Tillägg av medlemskapsnivå lyckades.

en: Membership level deleted successfully.
sv: medlemskapsnivå har raderats.

en: Membership level not found.
sv: Medlemskapsnivå hittades inte.

en: Membership level updated successfully.
sv: Uppdatering av medlemskapsnivå lyckades.

en: Memberships
sv: Medlemskap

en: Merchant ID
sv: Handels ID

en: Mexican Peso (&#36;)
sv: Mexikansk Peso (&#36;)

en: Mexico
sv: Mexiko

en: Micronesia
sv: Mikronesien

en: Minimal
sv: Minimalistisk

en: Missing confirm key.
sv: Nyckel för bekräftelse saknas.

en: Missing key.
sv: Saknar nyckel.

en: Moldova
sv: Moldavien

en: Mongolia
sv: Mongoliet

en: Month
sv: månad

en: Month(s)
sv: Månad(er)

en: Monthly
sv: Månadsvis

en: Months
sv: månader

en: More Information
sv: Mer information

en: More functionality
sv: Mer funktionalitet

en: Morocco
sv: Marocko

en: Move Field Down
sv: Flytta fält neråt

en: Move Field Up
sv: Flytta fält uppåt

en: Move Group Down
sv: Flytta grupp neråt

en: Move Group Up
sv: Flytta grupp uppåt

en: Move down
sv: Flytta ner

en: Move up
sv: Flytta upp

en: Mozambique
sv: Moçambique

en: Multi Select
sv: Flera val

en: My Account
sv: Mitt konto

en: My Memberships
sv: Mina medlemskap

en: Name
sv: Namn

en: Netherlands
sv: Nederländerna

en: Netherlands Antilles
sv: Nederländska Antillerna

en: Never
sv: Aldrig

en: New %s Name
sv: Namn på ny %s

en: New Caledonia
sv: Nya Kaledonien

en: New Membership Level
sv: Ny medlemskapsnivå

en: New Order
sv: Ny beställning

en: New Password
sv: Nytt lösenord

en: New Zealand
sv: Nya Zeeland

en: New Zealand Dollar (&#36;)
sv: Nyzeeländsk Dollar (&#36;)

en: New passwords do not match.
sv: De nya lösenorden matchar inte.

en: New user created.
sv: Ny användare skapad.

en: New:
sv: Ny:

en: New: %s
sv: Ny: %s

en: Next Payment
sv: Nästa betalning

en: Next Payment Date
sv: Nästa betalningsdatum

en: Next step:
sv: Nästa steg:

en: Nigerian Naira (&#8358;)
sv: Nigeriansk naira (&#8358;)

en: No
sv: Nej

en: No - Do not track usage of Paid Memberships Pro on my site.
sv: Nej – Spåra inte användningen av Paid Memberships Pro på min webbplats.

en: No - Hide excerpts.
sv: Nej - Dölj utdrag.

en: No - Non-members will see restricted posts/pages in searches and archives.
sv: Nej - Personer som inte är medlemmar kan se begränsade inlägg/sidor vid sökning och i arkiv.

en: No Active Members Found
sv: Inga aktiva medlemmar hittades

en: No Add Ons found.
sv: Inga tillägg funna.

en: No Discount Codes Found
sv: Inga rabattkoder hittades

en: No Levels Found
sv: Inga nivåer hittades

en: No Membership Levels Found
sv: Inga medlemsnivåer hittades

en: No Thank You
sv: Nej tack

en: No code was given to check.
sv: Ingen kod angavs för kontroll.

en: No discount codes found.
sv: Inga rabattkoder hittades.

en: No file name found.
sv: Inget filnamn hittades.

en: No file was uploaded.
sv: Ingen fil laddades upp.

en: No library conflicts detected.
sv: Inga bibliotekskonflikter upptäcktes.

en: No members found.
sv: Inga medlemmar hittades.

en: No membership_id specified in pmpro_changeMembershipLevel().
sv: Inget membership_id specificerat i pmpro_changeMembershipLevel().

en: No news found.
sv: Inga nyheter hittades.

en: No orders found.
sv: Inga beställningar hittades.

en: No subscription found.
sv: Ingen prenumeration hittades.

en: No subscriptions found.
sv: Inga prenumerationer hittades.

en: No support license key found.
sv: Ingen supportlicensnyckel hittades.

en: No title will be shown.
sv: Ingen rubrik kommer att visas.

en: Non-members
sv: Icke-medlemmar

en: None
sv: Ingen

en: Norfolk Island
sv: Norfolkön

en: North Korea
sv: Nordkorea

en: Northern Mariana Islands
sv: Nordmarianerna

en: Norway
sv: Norge

en: Norwegian Krone
sv: Norska Kronor

en: Not Connected
sv: Inte ansluten

en: Not Installed
sv: Inte installerat

en: Not all currencies will be supported by every gateway. Please check with your gateway.
sv: Inte alla valutor kommer att stödjas av varje gateway. Kontrollera med din gateway.

en: Not the features I wanted
sv: Inte de funktioner jag ville ha

en: Note
sv: Anteckning

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Notifications
sv: Aviseringar

en: Number
sv: Nummer

en: Number of Active Members
sv: Antal aktiva medlemmar

en: OR
sv: ELLER

en: Off
sv: Av

en: Old Members
sv: Gamla medlemmar

en: Once Monthly
sv: En gång i månaden

en: Once Weekly
sv: En gång i veckan

en: Once a month
sv: En gång i månaden

en: One Time
sv: En gång

en: Only Filter PMPro Emails?
sv: Filtrera endast PMPro e-post?

en: Only Paid Orders
sv: Endast betalade beställningar

en: Only when necessary
sv: Endast när det behövs

en: Open Support Ticket
sv: Öppna supportärende

en: Options
sv: Alternativ

en: Order
sv: Beställning

en: Order #%s
sv: Beställning #%s

en: Order #:
sv: Beställning #:

en: Order Code
sv: Beställningskod

en: Order Date
sv: Beställningsdatum

en: Order History
sv: Beställningshistorik

en: Order ID
sv: Beställnings-ID

en: Order Information
sv: Beställningsinformation

en: Order date
sv: Beställningsdatum

en: Order refunded successfully.
sv: Beställning har återbetalats.

en: Order saved successfully.
sv: Beställning sparad.

en: Orders
sv: Beställningar

en: Other
sv: Annat

en: Other Content Types
sv: Andra innehållstyper

en: Other Email Settings
sv: Andra e-postinställningar

en: Other Settings
sv: Andra inställningar

en: Other Stripe Settings
sv: Andra Stripe-inställningar

en: Outdated Template
sv: Föråldrad mall

en: PHP Sessions
sv: PHP-sessioner

en: PMPRO_GETFILE_ENABLED is not set
sv: PMPRO_GETFILE_ENABLED är inte inställt

en: PMPRO_GETFILE_ENABLED is off
sv: PMPRO_GETFILE_ENABLED är av

en: PMPro News and Updates
sv: PMPro nyheter och uppdateringar

en: PMPro v2.0 Update
sv: PMPro v2.0 uppdatering

en: Page
sv: Sida

en: Page Settings
sv: Sidinställningar

en: Pages
sv: Sidor

en: Paid
sv: Betald

en: Paid Memberships Pro - SSL Settings
sv: Paid Memberships Pro – SSL-inställningar

en: Paid Memberships Pro Add Ons
sv: Paid Memberships Pro utökningar

en: Paid Memberships Pro Data
sv: Paid Memberships Pro data

en: Paid Memberships Pro Data Update Required
sv: Paid Memberships Pro uppdatering av data krävs

en: Paid Memberships Pro Membership History
sv: Paid Memberships Pro medlemshistorik

en: Paid Memberships Pro News and Updates
sv: Paid Memberships Pro nyheter och uppdateringar

en: Paid Memberships Pro Order History
sv: Paid Memberships Pro orderhistorik

en: Paid Memberships Pro Support License
sv: Paid Memberships Pro Support Licens

en: Paid Memberships Pro User Data
sv: Paid Membership Pro användardata

en: Paid Newsletter
sv: Betalt nyhetsbrev

en: Palestinian Territory
sv: Palestinska territoriet

en: Papua New Guinea
sv: Papua Nya Guinea

en: Pass all generated HTML through a URL filter to add HTTPS to URLs used on secure pages. Check this if you are using SSL and have warnings on your checkout pages.
sv: Låt all genererad HTML-kod gå via URL filter för att lägga till HTTPS i URL: er används på säkra sidor. Markera detta om du använder SSL och har varningar på din kassasidor.

en: Password
sv: Lösenord

en: Password Reset
sv: Återställning av lösenord

en: Password for the API user created.
sv: Lösenord för API användaren skapas.

en: Pause Mode
sv: Pausläge

en: Pay by Check
sv: Betala med Check

en: Pay to
sv: Betala till

en: Pay with Credit Card
sv: Betala med kreditkort

en: PayPal Payflow Pro/PayPal Pro
sv: PayPal Payflow Pro / PayPal Pro

en: PayPal Settings
sv: PayPal-inställningar

en: Payflow Pro Settings
sv: Payflow Pro Inställningar

en: Payflow Pro/PayPal Pro
sv: Payflow Pro / PayPal Pro

en: Payflow integration currently does not support trial amounts greater than $0.
sv: Payflow integration stöder för närvarande inte "Prova-på-peroder" på en summa större än 0 SEK.

en: Payment Action Required
sv: Betalningsåtgärd krävs

en: Payment Action Required (admin)
sv: Betalningsåtgärd krävs (admin)

en: Payment Flow
sv: Betalningsflöde

en: Payment Gateway
sv: Betalningsgateway

en: Payment Information
sv: Betalningsinformation

en: Payment Instructions
sv: Betalningsinstruktioner

en: Payment Instructions: %s
sv: Betalningsinstruktioner: %s

en: Payment Settings
sv: Betalningsinställningar

en: Payment Transaction ID
sv: Betalningens transaktions-ID

en: Payment Type
sv: Betalningstyp

en: Payment accepted.
sv: Betalning accepterades.

en: Payment error: Please contact the webmaster (braintree-load-error)
sv: Fel vid betalning: Vänligen kontakta administratören för webbplatsen (braintree-load-error)

en: Payment method
sv: Betalningsmetod

en: Payment: %s
sv: Betalning: %s

en: Payments
sv: Betalningar

en: Pending
sv: Väntande

en: Philippine Pesos
sv: Filippinska Pesos

en: Philippines
sv: Filippinerna

en: Phone
sv: Telefon

en: Pitcairn
sv: Pitcairnöarna

en: Please check the box to agree to the %s.
sv: Vänligen kryssa i rutan för att acceptera %s.

en: Please complete all fields.
sv: Fyll i alla fält.

en: Please complete all required fields.
sv: Vänligen fyll i alla obligatoriska fält.

en: Please contact the site administrator.
sv: Kontakta webbplatsadministratören.

en: Please contact the site owner or cancel your subscription from within PayPal to make sure you are not charged going forward.
sv: Vänligen kontakta webbplatsen eller avbryt din prenumeration från PayPal för att se till att det inte dras pengar framöver.

en: Please edit your discount codes
sv: Redigera dina rabattkoder

en: Please edit your levels
sv: Vänligen redigera dina nivåer

en: Please enter a display name.
sv: Ange ett visningsnamn.

en: Please enter a password.
sv: Ange ett lösenord.

en: Please enter a username.
sv: Ange ett användarnamn.

en: Please enter a valid username.
sv: Ange ett giltigt användarnamn.

en: Please enter an email address.
sv: Ange en e-postadress.

en: Please enter your current password.
sv: Ange ditt nuvarande lösenord.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
sv: Ange ditt användarnamn eller e-postadress. Du kommer att få en länk för att skapa ett nytt lösenord via e-post.

en: Please note that data erasure will not cancel a user's membership level or any active subscriptions. Please edit or delete the user through the WordPress dashboard.
sv: Observera att en användares medlemskapsnivå eller pågående prenumerationer inte förändras för att data raderas. Vänligen redigera eller ta bort användaren genom WordPress adminpanel.

en: Plugin updated successfully.
sv: Tillägget uppdaterades utan problem.

en: Plugin: %1$s
sv: Tillägg: %1$s

en: Poland
sv: Polen

en: Polish Zloty
sv: Polsk zloty

en: Popular
sv: Populär

en: Popular %s
sv: Populär %s

en: Postal Code
sv: Postnummer

en: Posted %s
sv: Publicerad %s

en: Pounds Sterling (&pound;)
sv: Brittiskt pund (&pound;)

en: Predefined Date Range
sv: Fördefinierade datumintervall

en: Previous Period
sv: Föregående period

en: Previous Year: %s
sv: Föregående år: %s

en: Price
sv: Pris

en: Print
sv: Skriv ut

en: Print or Save as PDF
sv: Skriv ut eller spara som PDF

en: Private Key
sv: Privat nyckel

en: Problem accessing the Braintree Gateway. Please verify your PMPro Payment Settings (Keys, etc).
sv: Problem med åtkomst till Braintree Gateway. Vänligen verifiera dina PMPro-betalningsinställningar (nycklar, etc).

en: Problem loading plans: %s
sv: Problem med laddning av planer: %s

en: Processing...
sv: Bearbetar …

en: Profile Start Date Issue Detected and Fixed at %s
sv: Problem med profils startdatum upptäckt och åtgärdat på %s

en: Public Key
sv: Publik nyckel

en: Publishable Key
sv: Publik nyckel

en: Radio
sv: Radioknapp

en: Read Only?
sv: Skrivskyddad?

en: Read-Only
sv: Skrivskyddad

en: Recent Members
sv: Senaste medlemmarna

en: Recent Orders
sv: Senaste beställningarna

en: Recommended: Yes. Try the JavaScript redirects setting if you are having issues with infinite redirect loops.
sv: Rekommenderas: Ja. Prova JavaScript omdirigeringar inställningen om du har problem med oändliga omdirigeringsslingor.

en: Recurring Subscription
sv: Återkommande prenumeration

en: Refund
sv: Återbetala

en: Refund (admin)
sv: Återbetalning (admin)

en: Refund Payment
sv: Återbetala betalning

en: Refunded
sv: Återbetald

en: Register
sv: Registrera

en: Registered
sv: Registrerad

en: Renew
sv: Förläng

en: Renewal
sv: Förnyelse

en: Renewals:
sv: Förnyelser:

en: Renewals: %s
sv: Förnyelser: %s

en: Replace
sv: Ersätt

en: Reports
sv: Rapporter

en: Require Membership
sv: Kräver medlemskap

en: Require Terms of Service on signups?
sv: Kräv godkännande av villkor vid registrering?

en: Required Field
sv: Obligatoriskt fält

en: Required Updates
sv: Obligatorisk uppdatering

en: Reset Password
sv: Återställ lösenord

en: Reset Template
sv: Återställ mall

en: Restrict Fields for Membership Levels
sv: Begränsa fält för medlemskapsnivåer

en: Restrict Row by Level
sv: Begränsa rad efter nivå

en: Restrict a Course
sv: Begränsa en kurs

en: Restrictions
sv: Begränsningar

en: Return to the PMPro Add Ons page
sv: Återvänd till sidan för PMPro tillägg

en: Reunion
sv: Réunion

en: Revenue
sv: Intäkter

en: Review
sv: Granska

en: Role
sv: Roll

en: Romania
sv: Rumänien

en: Romanian Leu
sv: Rumänsk leu

en: Russia
sv: Ryssland

en: Russian Ruble (&#8381;)
sv: Ryska rubel (&#8381;)

en: Saint Helena
sv: Sankta Helena

en: Saint Kitts and Nevis
sv: Saint Kitts och Nevis

en: Saint Martin (French part)
sv: Saint Martin (franska delen)

en: Saint Pierre and Miquelon
sv: Saint-Pierre och Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
sv: Saint Vincent och Grenadinerna

en: Sales
sv: Försäljningar

en: Sales Tax
sv: Moms på försäljning

en: Sales and Revenue
sv: Försäljning och resultat

en: Sales and Revenue (Testing/Sandbox)
sv: Försäljning och resultat (Test/Sandlåda)

en: Sandbox/Testing
sv: Sandlåda / Test

en: Sao Tome and Principe
sv: São Tomé och Príncipe

en: Saudi Arabia
sv: Saudiarabien

en: Save
sv: Spara

en: Save All Changes
sv: Spara alla ändringar

en: Save All Settings
sv: Spara alla inställningar

en: Save Code
sv: Spara kod

en: Save Group
sv: Spara grupp

en: Save Level
sv: Spara nivå

en: Save Order
sv: Spara beställning

en: Save Settings
sv: Spara inställningarna

en: Save Template
sv: Spara mall

en: Save Template and Send Email
sv: Spara mall och skicka e-post

en: Search
sv: Sök

en: Search %s
sv: Sök %s

en: Search Add Ons
sv: Sök utökningar

en: Search Add Ons...
sv: Sök utökningar …

en: Search Levels
sv: Sök nivåer

en: Search Members
sv: Sök medlemmar

en: Search Orders
sv: Sök beställningar

en: Search Results
sv: Sökresultat

en: Search all levels
sv: Sök alla nivåer

[ctx: Search form label]
en: Search
sv: Sök

en: Secret Key
sv: Hemlig nyckel

en: Secret Word
sv: Hemligt ord

en: Security
sv: Säkerhet

en: Security Code (CVC)
sv: Säkerhetskod (CVC)

en: Security Settings
sv: Säkerhetsinställningar

en: Security check failed.
sv: Säkerhetskontroll misslyckades.

en: Security error.
sv: Säkerhetsfel.

en: Select
sv: Välj

en: Select / Dropdown
sv: Välj/rullgardinsmeny

en: Select a level
sv: Välj en nivå

en: Select a membership level to customize this report
sv: Välj en medlemskapsnivå för att anpassa denna rapport

en: Select report month
sv: Välj rapportmånad

en: Select report type
sv: Välj rapporttyp

en: Select report year
sv: Välj rapportår

en: Select:
sv: Välj:

en: Send Email
sv: Skicka e-post

en: Send Emails From
sv: Skicka e-post från

en: Send a receipt for this order to:
sv: Skicka ett kvitto på denna beställning till:

en: Send a test email to
sv: Skicka ett testmeddelande till

en: Send members emails
sv: Skicka medlemmar e-post

en: SendWP is already connected.
sv: SendWP är redan anslutet.

en: Separate %s with commas
sv: Separera %s med kommatecken

en: Serbia
sv: Serbien

en: Services Paused
sv: Tjänster pausade

en: Set Up Your Account
sv: Ställ in ditt konto

en: Set the duration of membership access. Note that the any future payments (recurring subscription, if any) will be cancelled when the membership expires.
sv: Ange perioden för medlemskap. Notera att framtida betalningar (upprepade prenumerationer, om det finns) kommer att avslutas när medlemskapet går ut.

en: Set up is too difficult
sv: Inställningen är för svår

en: Set up the membership pages
sv: Konfigurera medlemssidorna

en: Set up your SSL certificate and payment gateway
sv: Ställ in SSL certifikat och Betal-gateway

en: Settings
sv: Inställningar

en: Setup Complete
sv: Inställningen klar

en: Setup Wizard
sv: Installationsguide

en: Seychelles
sv: Seychellerna

en: Share an honest review at WordPress.org.
sv: Dela en ärlig recension på WordPress.org.

en: Show
sv: Visa

en: Show Excerpts to Non-Members?
sv: Visa utdrag för icke-medlemmar?

en: Show More
sv: Visa mer

en: Show New and Renewals
sv: Visa ny och förnyelser

en: Show Only New
sv: Visa endast ny

en: Show Only Renewals
sv: Visa endast förnyelser

en: Show Password
sv: Visa lösenord

en: Show all notifications.
sv: Visa alla aviseringar.

en: Show content to:
sv: Visa innehåll till:

en: Show excerpts to non-members?
sv: Visa utdrag till icke medlemmar?

en: Show field on user profile?
sv: Visa fält på användarprofil?

en: Show fields at checkout?
sv: Visa fält vid kassa?

en: Show fields on user profile?
sv: Visa fält på användarprofil?

en: Show password
sv: Visa lösenord

en: Sign Up
sv: Registrera

en: Sign Up Now
sv: Registrera dig nu

en: Sign Up for !!name!! Now
sv: Registrera dig för !!namn!! nu

en: Signups
sv: Registreringar

en: Signups vs. All Cancellations
sv: Registreringar mot alla avbokningar

en: Signups vs. Cancellations
sv: Registreringar mot avbokningar

en: Signups vs. Expirations
sv: Registreringar mot utgångna

en: Singapore Dollar (&#36;)
sv: Singaporiansk dollar (&#36;)

en: Single Pages
sv: Enskilda sidor

en: Single Posts
sv: Enskilda inlägg

en: Site Title
sv: Webbplatsrubrik

en: Skip
sv: Hoppa över

en: Slovakia
sv: Slovakien

en: Slovenia
sv: Slovenien

en: Solomon Islands
sv: Salomonöarna

en: Sorry to see you go
sv: Tråkigt att du lämnar oss

en: Sorry, that username is not allowed.
sv: Det användarnamnet är inte tillåtet.

en: Sorry, the file %s was not uploaded.
sv: Filen %s laddades inte upp.

en: South Africa
sv: Sydafrika

en: South African Rand (R)
sv: Sydafrikanska rand (R)

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sv: Sydgeorgien och Sydsandwichöarna

en: South Korea
sv: Sydkorea

en: South Korean Won
sv: Sydkoreansk won

en: Spain
sv: Spanien

en: Spam Protection
sv: Skräppostskydd

en: Spam Protection Disabled
sv: Skräppostskydd inaktiverat

en: Specific Membership Levels
sv: Specifika medlemskapsnivåer

en: Start Date
sv: Startdatum

en: Starts
sv: Startar

en: State
sv: Delstat

en: Step
sv: Steg

en: Stolen or lost card.
sv: Stulet eller borttappat kort.

en: Strength Indicator
sv: Lösenordsstyrka

en: Stripe API Settings
sv: Stripe API-inställningar

en: Stripe API Version
sv: Version av Stripes API

en: Stripe Connection
sv: Stripe-anslutning

en: Stripe doesn't require billing address fields. Choose 'No' to hide them on the checkout page.<br /><strong>If No, make sure you disable address verification in the Stripe dashboard settings.</strong>
sv: Stripe kräver inte faktureringsadressfält. Välj 'Nej' för att dölja dem i kassan. <br /> <strong>Om du väljer "Nej", se till att du inaktiverar adresskontroll i inställningarna i Stripes kontrollpanel.</strong>

en: Stripe integration currently does not support trial amounts greater than $0.
sv: Stripe integration stöder för närvarande inte "Prova-på-peroder" på en summa större än 0 SEK.

en: Style Variation
sv: Stilvariant

en: Sub Total
sv: Delsumma

en: Subject
sv: Ämne

en: Submit and Check Out
sv: Skicka och betala

en: Submit and Confirm
sv: Skicka in och bekräfta

en: Submit and Continue
sv: Skicka in och fortsätt

en: Submit and Deactivate
sv: Skicka och inaktivera

en: Submitting form
sv: Skickar formulär

en: Subscribe to our YouTube Channel
sv: Prenumerera på vår YouTube-kanal

en: Subscribe to our YouTube Channel.
sv: Prenumerera på vår YouTube-kanal.

en: Subscription
sv: Prenumeration

en: Subscription History
sv: Prenumerationshistorik

en: Subscription ID
sv: Prenumerations-ID

en: Subscription Information
sv: Prenumerationsinformation

en: Subscription Transaction ID
sv: Prenumerationstransaktions-ID

en: Subscription not found.
sv: Prenumeration hittades inte.

en: Subscription saved.
sv: Prenumeration sparad.

en: Subscription updated.
sv: Prenumeration uppdaterad.

en: Subscription: %s
sv: Prenumeration: %s

en: Subscriptions
sv: Prenumerationer

en: Subtotal
sv: Delsumma

en: Support License
sv: Supportlicens

en: Suriname
sv: Surinam

en: Suspicious activity detected. Try again in a few minutes.
sv: Misstänkt aktivitet upptäckt. Försök igen om några minuter.

en: Svalbard and Jan Mayen
sv: Svalbard och Jan Mayen

en: Sweden
sv: Sverige

en: Swedish Krona
sv: Svensk krona

en: Swiss Franc
sv: Schweizisk franc

en: Switzerland
sv: Schweiz

en: Syria
sv: Syrien

en: THIS IS A TEST EMAIL
sv: DETTA ÄR ETT TESTMEDDELANDE

en: TOS Consent
sv: Medgivande för användarvillkor

en: TOS Consent History
sv: Historik för medgivande av användarvillkor

en: Taiwan New Dollars
sv: Taiwanesiska nya dollar

en: Tajikistan
sv: Tadzjikistan

en: Tax
sv: Skatt

en: Tax Rate
sv: Momssats

en: Tax State
sv: Moms för stat

en: Template
sv: Mall

en: Template Saved
sv: Mall sparad

en: Terms of Service
sv: Användarvillkor

en: Test Mode:
sv: Testläge:

en: Testing Only
sv: Endast för test

en: Text Area
sv: Textområde

en: Thai Baht
sv: Thailändska Baht

en: Thank you for your membership to %s. Your %s membership is now active.
sv: Tack för att du blev medlem hos %s. Ditt %s medlemskap är nu aktivt.

en: That email address is already in use. Please log in, or use a different email address.
sv: Den e-postadressen används redan. Logga in eller använd en annan e-postadress.

en: That post has since been updated.
sv: Det inlägget har sedan dess uppdaterats.

en: That username is already taken. Please try another.
sv: Användarnamnet upptaget, försök med ett annat.

en: The %s field is required.
sv: Fältet %s är obligatoriskt.

en: The %s fields are required.
sv: Fälten %s är obligatoriska.

en: The %s gateway depends on the %s PHP extension. Please enable it, or ask your hosting provider to enable it.
sv: %s gateway är beroende av tillägget %s PHP. Vänligen aktivera det eller be ditt webbhotell aktivera det.

en: The %s plugin should not be network activated. Activate on each individual site's plugin page.
sv: Tillägget %s borde inte vara nätverksaktiverat. Aktivera på respektive webbplats sida för tillägg.

en: The <strong>total</strong> number of recurring billing cycles for this level, including the trial period (if applicable) but not including the initial payment. Set to zero if membership is indefinite.
sv: <strong>Totala</strong> antalet av återkommande betalningscykler för denna nivå, inklusive testperioden (om tillämpbart), men exklusive den första betalningen. Ange 0 om medlemskapet är obegränsat.

en: The Braintree Gateway requires PHP 5.4.45 or greater. We recommend upgrading to PHP %s or greater. Ask your host to upgrade.
sv: Braintree behöver PHP 5.4.45 eller högre. Vi rekommenderar att du uppgraderar till PHP %s eller högre. Du bör prata med ditt webbhotell om detta.

en: The PayPal Token was lost.
sv: PayPal Token förlorades.

en: The Stripe Gateway requires PHP 5.3.29 or greater. We recommend upgrading to PHP %s or greater. Ask your host to upgrade.
sv: Stripe behöver PHP 5.3.29 eller högre. Vi rekommenderar att du uppgraderar till PHP %s eller högre. Du bör prata med ditt webbhotell om detta.

en: The amount to be billed one cycle after the initial payment.
sv: Belopp som debiteras en period efter den första betalningen.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Braintree.
sv: Betalningsdetaljerna för en del av dina medlemskapsnivåer stöds inte av Braintree.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Payflow.
sv: Betalningsdetaljerna för några av dina medlemskapsnivåer stöds inte av Payflow.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by Stripe.
sv: Betalningsuppgifterna för en del av dina medlemskapsnivåer stöds inte av Stripe.

en: The billing details for some of your membership levels is not supported by TwoCheckout.
sv: Betalningsdetaljerna för en del av dina medlemskapsnivåer stöds inte av TwoCheckout.

en: The billing details for this level are not supported by 2Checkout. Please review the notes in the Billing Details section below.
sv: Betalningsdetaljerna för denna nivå stöds inte av 2Checkout. Vänligen se noteringar i sektionen för betalningsdetaljer nedan.

en: The billing details for this level are not supported by Braintree. Please review the notes in the Billing Details section below.
sv: Betalningsdetaljerna för denna nivå stöds inte av Braintree. Vänligen se noteringar i sektionen för betalningsdetaljer nedan.

en: The billing details for this level are not supported by Payflow. Please review the notes in the Billing Details section below.
sv: Betalningsdetaljerna för denna nivå stöds inte av Payflow. Vänligen se noteringar i sektionen för betalningsdetaljer nedan.

en: The billing details for this level are not supported by Stripe. Please review the notes in the Billing Details section below.
sv: Betalningsdetaljerna för denna nivå stöds inte av Stripe. Vänligen se noteringar i sektionen för faktureringsdetaljer nedan.

en: The card was declined.
sv: Kortet avvisades.

en: The discount code could not be found.
sv: Rabattkod kunde inte hittas.

en: The discount codes with issues are highlighted below.
sv: Rabattkoderna med problem är markerade nedan.

en: The email address entered is in an invalid format. Please try again.
sv: Den e-postadress som angavs är i ett ogiltigt format. Vänligen försök igen.

en: The email address is not correct.
sv: E-postadressen är inte korrekt.

en: The following pages have been created for you
sv: Följande sidor har skapats för dig

en: The initial amount collected at registration.
sv: Det första inbetalade beloppet vid registrering.

en: The levels with issues are highlighted below.
sv: Nivåer som har problem är markerade nedan.

en: The license key you entered is invalid. Please try again.
sv: Licensnyckeln du angav är ogiltig. Försök igen.

en: The new level is %s.
sv: Den nya nivån är %s.

en: The price for membership is <strong>%1$s every %2$d %3$s</strong>.
sv: Priset för medlemskap är <strong>%1$s varje %2$d %3$s</strong>.

en: The price for membership is <strong>%1$s per %2$s</strong>.
sv: Priset för medlemskap är <strong>%1$s per %2$s</strong>.

en: The price for membership is <strong>%s</strong> now
sv: Priset för medlemskap är nu <strong>%s</strong>

en: There are JavaScript errors on the page. Please contact the webmaster.
sv: Det finns JavaScript-fel på sidan. Kontakta webbplatsens ägare.

en: There are many ways you can help support Paid Memberships Pro.
sv: Det finns många sätt du kan hjälpa till med att stödja Paid Memberships Pro.

en: There is no account with that username or email address.
sv: Det finns inget konto med det användarnamnet eller den e-postadressen.

en: There was a potential issue while setting the 'Profile Start Date' for a user's subscription at checkout. PayPal does not allow one to set a Profile Start Date further than 1 year out. Typically, this is not an issue, but sometimes a combination of custom code or add ons for PMPro (e.g. the Prorating or Auto-renewal Checkbox add ons) will try to set a Profile Start Date out past 1 year in order to respect an existing user's original expiration date before they checked out. The user's information is below. PMPro has allowed the checkout and simply restricted the Profile Start Date to 1 year out with a possible additional free Trial of up to 1 year. You should double check this information to determine if maybe the user has overpaid or otherwise needs to be addressed. If you get many of these emails, you should consider adjusting your custom code to avoid these situations.
sv: Ett potentiellt problem upptäcktes i inställningen för 'Profils startdatum' för en användares prenumeration i kassan. PayPal tillåter inte att ange ett startdatum längre fram än ett år i tiden. Normalt sett är detta inte ett problem, men ibland kan kombinationen av anpassad kod eller tillägg för PMPro (t.ex. Prorating eller Auto-renew Checkbox) försöka sätta startdatum längre bort än ett år. Användarens information är nedan. PMPro har tillåtit detta att gå till kassan, men justerat tidsgränsen. Du bör dock kontrollera informationen för att avgöra om användaren betalat för mycket, eller behöver annan tillsyn. Om detta mail kommer flera gånger bör du överväge att ändra din anpassade kod för att detta inte skall uppstå fler gånger.

en: There was a problem updating your password
sv: Det var ett problem att uppdatera ditt lösenord

en: There was an error setting up your account. Please contact us.
sv: Det var ett fel att ställa in ditt konto. Kontakta oss.

en: This Month
sv: Denna månad

en: This Week
sv: Denna vecka

en: This Year
sv: I år

en: This content is for members only. Visit the site and log in/register to read.
sv: Detta innehåll är endast för medlemmar. Besök webbplatsen och logga in/registrera för att läsa innehållet.

en: This discount code does not apply to this membership level.
sv: Denna rabattkod gäller inte för denna medlemskapsnivå.

en: This discount code expired on %s.
sv: Denna rabattkod upphörde %s.

en: This discount code goes into effect on %s.
sv: Denna rabattkod börjar gälla %s.

en: This discount code is no longer valid.
sv: Denna rabattkod är inte längre giltig.

en: This discount code is okay.
sv: Denna rabattkod är ok.

en: This gateway option is in beta. Some functionality may not be available. Please contact Paid Memberships Pro with any issues you run into. <strong>Please be sure to upgrade Paid Memberships Pro to the latest versions when available.</strong>
sv: Detta gateway-alternativet är i beta. Vissa funktioner kanske inte är tillgängliga. Vänligen kontakta Paid Membership Pro med alla dina frågor du stöter på. <strong>Se till att uppgradera Paid Membership Pro till den senaste versionen när de blir tillgängliga.</strong>

en: This membership does not expire.
sv: Detta medlemskap löper inte ut.

en: This membership will expire on %s.
sv: Detta medlemskap upphör %s.

en: This post is already protected for this level because it is within a category that requires membership.
sv: Detta inlägg är redan skyddat för den här nivån, eftersom det är inom en kategori som kräver medlemskap.

en: This subscription is not recurring. So you don't need to update your billing information.
sv: Denna prenumeration är inte återkommande, så du behöver inte uppdatera din faktureringsinformation.

en: This will be generated when you save.
sv: Detta kommer genereras när du sparar.

en: Timor-Leste
sv: Östtimor

en: To
sv: Till

en: To fully integrate with 2Checkout, be sure to use the following for your INS URL and Approved URL
sv: För att helt integreras med 2Checkout, vara noga med att använda följande för din INS URL och godkänd URL

en: To fully integrate with Authorize.net, be sure to set your Silent Post URL to
sv: För att fullt ut integrera med Authorize.net, måste du ställa in din Silent Post URL

en: To fully integrate with Braintree, be sure to set your Web Hook URL to
sv: För att fullt ut integrera med Braintree, måste du ange din Web Hook URL till

en: To hide ads in your template code, use code like the following
sv: För att dölja annonser i din tema-kod, använd kod som den här

en: Today
sv: Idag

en: Tokelau
sv: Tokelauöarna

en: Total
sv: Totalt

en: Total Paid
sv: Betalat totalt

en: Total:
sv: Totalt:

en: Total: %s
sv: Totalt: %s

en: Transaction IDs
sv: Transaktions-ID

en: Transaction Key
sv: Transaktionsnyckel

en: Transaction Security Key
sv: Transaktionssäkerhetsnyckel

en: Trial
sv: Provperiod

en: Trial Billing Amount
sv: Faktureringsbelopp för testperiod

en: Trial pricing has been applied to the first %d payments.
sv: "Prova-på-pris" har tillämpats på de första %d betalningarna.

en: Trial pricing has been applied to the first payment.
sv: "Prova-på-pris" har tillämpats på den första betalningen.

en: Trinidad and Tobago
sv: Trinidad och Tobago

en: Tunisia
sv: Tunisien

en: Turkey
sv: Turkiet

en: Turkish Lira
sv: Turkiska Lira

en: Turks and Caicos Islands
sv: Turks- och Caicosöarna

en: Turnstile Secret Key
sv: Turnstile hemlig nyckel

en: Turnstile Site Key
sv: Turnstile webbplatsnyckel

en: Type
sv: Typ

en: U.S. Virgin Islands
sv: Amerikanska Jungfruöarna

en: US Armed Forces
sv: Amerikanska väpnade styrkor

en: US Dollars (&#36;)
sv: US-dollar (&#36;)

en: Ukraine
sv: Ukraina

en: Unable to access .htaccess file
sv: Kan inte komma åt .htaccess-fil

en: United Arab Emirates
sv: Förenade Arabemiraten

en: United Kingdom
sv: Storbritannien

en: United States
sv: USA

en: United States Minor Outlying Islands
sv: Förenta staternas mindre öar i Oceanien och Västindien

en: Unknown Member
sv: Okänd medlem

en: Unknown email address. Check again or try your username.
sv: Okänd e-postadress. Dubbelkolla eller försök med ditt användarnamn.

en: Unknown error generating account. Please contact us to set up your membership.
sv: Ett okänt fel inträffade när kontot skulle skapas. Kontakta oss för att sätta upp ditt medlemskap.

en: Unknown error.
sv: Okänt fel.

en: Unknown error: Authorization failed.
sv: Okänt fel: Auktorisering misslyckades.

en: Unknown error: Initial payment failed.
sv: Okänt fel: Initial betalning misslyckades.

en: Unknown error: Payment failed.
sv: Okänt fel: Betalning misslyckades.

en: Update
sv: Uppdatera

en: Update %s
sv: Uppdatera %s

en: Update Billing Info
sv: Uppdatera faktureringsinformation

en: Update Member
sv: Uppdatera medlem

en: Update Now
sv: Uppdatera nu

en: Update Plugin
sv: Uppdatera tillägg

en: Update Profile
sv: Uppdatera profil

en: Update Subscription Level
sv: Uppgradera prenumerationsnivå

en: Update complete.
sv: Uppdatering klar.

en: Update my primary domain and reactivate all services
sv: Uppdatera min primära domän och återaktivera alla tjänster

en: Updates Required
sv: Uppdateringar krävs

en: Updates are processing. This may take a few minutes to complete.
sv: Uppdateringar bearbetas. Detta kan ta några minuter att slutföra.

en: Updating Paid Memberships Pro
sv: Uppdaterar Paid Membership Pro

en: Upgrade For Support
sv: Uppgradera för support

en: Use CloudFlare Turnstile?
sv: Använd Cloudflare Turnstile?

en: Use Sessions
sv: Använd sessioner

en: Use reCAPTCHA?
sv: Använd reCAPTCHA?

en: User
sv: Användare

en: User Display Name
sv: Användarens visningsnamn

en: User Email
sv: Användarens e-post

en: User Fields
sv: Användarfält

en: User ID
sv: Användar-ID

en: User ID not found.
sv: Användar-ID hittades inte.

en: User Info
sv: Användarinformation

en: User is not logged in.
sv: Användaren är inte inloggad.

en: User not found.
sv: Användare hittades inte.

en: User requested cancellation
sv: Användare begärde avslutning

en: User updated.
sv: Användare uppdaterad.

en: User: %1$s<br />Email: %2$s<br />Membership Level: %3$s<br />Order #: %4$s<br />Original Profile Start Date: %5$s<br />Adjusted Profile Start Date: %6$s<br />Trial Period: %7$s<br />Trial Frequency: %8$s<br />
sv: Användare: %1$s<br />E-post: %2$s<br />Medlemsnivå: %3$s<br />Order #: %4$s<br />Startdatum för originalprofil: %5$s<br />Startdatum för justerad profil: %6$s<br />Testperiod: %7$s<br />Testfrekvens: %8$s<br />

en: Username
sv: Användarnamn

en: Username (required)
sv: Användarnamn (obligatoriskt)

en: Username or Email Address
sv: Användarnamn eller e‑postadress

en: Usernames cannot be changed.
sv: Användarnamn kan inte ändras.

en: Users
sv: Användare

en: Uses
sv: Användningar

en: Validate Key
sv: Validera nyckel

en: Vatican
sv: Vatikanstaten

en: Vendor
sv: Försäljare

en: Vietnamese Dong
sv: Vietnamesiska Dong

en: View
sv: Visa

en: View Active Members With This Level
sv: Visa aktiva medlemmar med denna nivå

en: View Advanced Settings
sv: Visa avancerade inställningar

en: View All
sv: Visa alla

en: View All Members
sv: Visa alla medlemmar

en: View All Orders
sv: Visa alla beställningar

en: View All Orders &rarr;
sv: Visa alla beställningar &rarr;

en: View Design Settings
sv: Visa designinställningar

en: View Details
sv: Visa detaljer

en: View Members
sv: Visa medlemmar

en: View Membership Levels
sv: Visa medlemskapsnivåer

en: View More
sv: Visa mer

en: View Order
sv: Visa beställning

en: View Orders
sv: Visa beställningar

en: View PMPro Documentation
sv: Visa dokumentation för PMPro

en: View Plans and Pricing
sv: Visa paket och priser

en: View Subscription
sv: Visa prenumeration

en: View Subscriptions
sv: Visa prenumerationer

en: View Your Membership Account &rarr;
sv: Visa ditt medlemskonto &rarr;

en: View Your SendWP Account
sv: Visa ditt Your SendWP-konto

en: View all orders for this subscription
sv: Visa alla beställningar för denna prenumeration

en: View and Edit Member
sv: Visa och redigera medlem

en: View at Checkout
sv: Visa vid kassa

en: View available Add Ons
sv: Visa tillgängliga utökningar

en: View docs
sv: Visa dokumentation

en: View on GitHub
sv: Visa på GitHub

en: View outdated page templates
sv: Visa föråldrade sidmallar

en: View payment settings
sv: Visa betalningsinställningar

en: View the Homepage &rarr;
sv: Visa startsidan &rarr;

en: View: My Access
sv: Visa: min åtkomst

en: View: No Access
sv: Visa: ingen åtkomst

en: View: With Access
sv: Visa: med åtkomst

en: Views
sv: Visningar

en: Views Data
sv: Visningsdata

en: Visit Customer Support Forum
sv: Besök supportforum

en: Visits
sv: Besök

en: Visits Data
sv: Besöksdata

en: Visits, Views, and Logins
sv: Besök, visningar och inloggningar

en: Wallis and Futuna
sv: Wallis- och Futunaöarna

en: We have detected that you are using a custom checkout page template for Paid Memberships Pro. This was recently changed and may need to be updated in order to display correctly.
sv: Vi har upptäckt att du använder en anpassad kassamallssida för Paid Memberships Pro. Detta ändrades nyligen och kan behöva uppdateras för att kunna visas korrekt.

en: We recommend upgrading to PHP %s or greater. Ask your host to upgrade.
sv: Vi rekommenderar att du uppgraderar till PHP %s eller högre. Be ditt webbhotell att uppgradera.

en: Webhook URL
sv: Webhook-URL

en: Week
sv: Vecka

en: Week(s)
sv: vecka/veckor

en: Weekly
sv: En gång i veckan

en: Weeks
sv: Veckor

en: Welcome
sv: Välkommen

en: Welcome to Paid Memberships Pro
sv: Välkommen till Paid Memberships Pro

en: Welcome, %s
sv: Välkommen, %s

en: Western Sahara
sv: Västsahara

en: What type of membership level do you want to create?
sv: Vilken typ av medlemskapsnivå vill du skapa?

en: What's next?
sv: Vad kommer härnäst?

en: When logged in, we use cookies to track some of your activity on our site including logins, visits, and page views.
sv: När du är inloggad använder vi cookies för att spåra viss aktivitet, till exempel antal besök och sidvisningar.

en: With a Discount Code
sv: Med en rabattkod

en: Within a Date Range
sv: Inom ett datumintervall

en: Within a Level
sv: Inom en nivå

en: Within a Status
sv: Inom en status

en: WordPress Dashboard
sv: WordPress-adminpanel

en: Year
sv: År

en: Year to Date
sv: År till datum

en: Year(s)
sv: År

en: Years
sv: År

en: Yemen
sv: Jemen

en: Yes
sv: Ja

en: Yes (only admins)
sv: Ja (endast administratörer)

en: Yes (with JavaScript redirects)
sv: Ja (med JavaScript-omdirigeringar)

en: Yes - Allow usage of Paid Memberships Pro to be tracked.
sv: Ja – Tillåt användning av Paid Memberships Pro att spåras.

en: Yes - Enable Spam Protection
sv: Ja– aktivera skräppostskydd

en: Yes - Only members will see restricted posts/pages in searches and archives.
sv: Ja - Bara personer som är medlemmar kan se begränsade inlägg/sidor vid sökning och i arkiv.

en: Yes - Show excerpts.
sv: Ja - Visa utdrag.

en: Yes Please
sv: Ja tack

en: You are already signed in.
sv: Du är redan inloggad.

en: You are logged in as <strong>%s</strong>. If you would like to use a different account for this membership, <a href="%s">log out now</a>.
sv: Du är inloggad som <strong>%s</strong>. Om du vill använda ett annat konto för detta medlemskap, <a href="%s">logga ut nu</a>.

en: You are now logged out.
sv: Du är nu utloggad.

en: You can also try searching:
sv: Du kan också försöka söka:

en: You do not have permission to create new users.
sv: Du har inte behörighet att skapa nya användare.

en: You do not have permission to perform this action.
sv: Du har inte behörigheter att utföra denna åtgärd.

en: You do not have permission to update these fields.
sv: Du har inte behörighet att uppdatera dessa fält.

en: You have the following active memberships.
sv: Du har följande aktiva medlemsskap.

en: You must <a href="%s">set up a Payment Gateway</a> before any payments will be processed.
sv: Du måste <a href="%s">installera en betalnings-gateway</a> innan eventuella betalningar kan behandlas.

en: You've entered an invalid email address.
sv: Du angav en ogiltig e-postadress.

en: Your Profile
sv: Din profil

en: Your Publishable Key appears incorrect.
sv: Det verkar som din publiceringsnyckel är ogiltig.

en: Your Site URL starts with https:// and so PMPro will allow your entire site to be served over HTTPS.
sv: Din webbplats-URL börjar med https:// så då låter PMPro hela din webbplats delges via HTTPS.

en: Your advanced settings have been updated.
sv: Dina avancerade inställningar har uppdaterats.

en: Your billing information cannot be updated at this time.
sv: Din faktureringsinformation kan inte uppdateras just nu.

en: Your billing information has been updated at %s
sv: Faktureringsuppgifterna har uppdaterats på %s

en: Your current password is incorrect.
sv: Ditt nuvarande lösenord är felaktigt.

en: Your email addresses do not match. Please try again.
sv: Dina e-postadresser matchar inte. Vänligen försök igen.

en: Your license is invalid or expired.
sv: Din licens är ogiltig eller har förfallit.

en: Your membership at %s has been CANCELLED
sv: Ditt medlemskap på %s har AVSLUTATS

en: Your membership at %s has been changed
sv: Ditt medlemskap hos %s har ändrats

en: Your membership at %s has ended
sv: Ditt medlemskap hos %s har upphört

en: Your membership at %s will end soon
sv: Ditt medlemskap hos %s kommer upphöra snart

en: Your membership confirmation for %s
sv: Befkräftelse på ditt medlemskap för %s

en: Your membership has been cancelled.
sv: Ditt medlemskap har avbrutits.

en: Your page settings have been updated.
sv: Dina sidinställningarna har uppdaterats.

en: Your password has been updated.
sv: Ditt lösenord har uppdaterats.

en: Your password has successfully been updated.
sv: Ditt lösenord har uppdaterats utan problem.

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
sv: Din länk för återställning av lösenordet verkar vara ogiltig. Begär en ny länk nedan.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
sv: Din länk för återställning av lösenordet har löpt ut. Begär en ny länk nedan.

en: Your passwords do not match. Please try again.
sv: Dina lösenord matchar inte. Vänligen försök igen.

en: Your payment settings have been updated.
sv: Dina betalningsinställningar har uppdaterats.

en: Your profile has been updated.
sv: Din profil har uppdaterats.

en: Your security settings have been updated.
sv: Dina säkerhetsinställningar har uppdaterats.

en: Your site is connected to SendWP.
sv: Din webbplats är ansluten till SendWP.

en: Your&nbsp;Level
sv: Din&nbsp;nivå

en: [Inherit Group Setting]
sv: [Ärv gruppinställningar]

en: abbreviation, e.g. "PA"
sv: förkortning, t.ex. ”PA”

en: and
sv: och

en: at
sv: kl.

[ctx: block keyword]
en: access
sv: åtkomst

[ctx: block keyword]
en: account
sv: konto

[ctx: block keyword]
en: active
sv: aktiv

[ctx: block keyword]
en: billing
sv: fakturering

[ctx: block keyword]
en: button
sv: knapp

[ctx: block keyword]
en: buy
sv: köp

[ctx: block keyword]
en: checkout
sv: kassa

[ctx: block keyword]
en: content
sv: innehåll

[ctx: block keyword]
en: credit card
sv: kreditkort

[ctx: block keyword]
en: custom field
sv: anpassat fält

[ctx: block keyword]
en: description
sv: beskrivning

[ctx: block keyword]
en: exclude
sv: exkludera

[ctx: block keyword]
en: fields
sv: fält

[ctx: block keyword]
en: form
sv: formulär

[ctx: block keyword]
en: hidden
sv: dold

[ctx: block keyword]
en: hide
sv: dölj

[ctx: block keyword]
en: history
sv: historik

[ctx: block keyword]
en: invoice
sv: faktura

[ctx: block keyword]
en: level
sv: nivå

[ctx: block keyword]
en: link
sv: länk

[ctx: block keyword]
en: links
sv: länkar

[ctx: block keyword]
en: log in
sv: logga in

[ctx: block keyword]
en: lost password
sv: glömt lösenord

[ctx: block keyword]
en: member
sv: medlem

[ctx: block keyword]
en: membership
sv: medlemskap

[ctx: block keyword]
en: membership level
sv: medlemskapsnivå

[ctx: block keyword]
en: membership required
sv: medlemskap krävs

[ctx: block keyword]
en: name
sv: namn

[ctx: block keyword]
en: order
sv: beställning

[ctx: block keyword]
en: password reset
sv: återställ lösenord

[ctx: block keyword]
en: payment method
sv: betalningsmetod

[ctx: block keyword]
en: price
sv: pris

[ctx: block keyword]
en: pricing
sv: priser

[ctx: block keyword]
en: pricing table
sv: pristabell

[ctx: block keyword]
en: private
sv: privat

[ctx: block keyword]
en: profile
sv: profil

[ctx: block keyword]
en: purchase
sv: köp

[ctx: block keyword]
en: purchases
sv: köp

[ctx: block keyword]
en: quick link
sv: snabblänk

[ctx: block keyword]
en: receipt
sv: kvitto

[ctx: block keyword]
en: restrict
sv: begränsa

[ctx: block keyword]
en: sell
sv: sälj

[ctx: block keyword]
en: success
sv: lyckades

[ctx: block keyword]
en: terminate
sv: avsluta

[ctx: block keyword]
en: user
sv: användare

[ctx: block keyword]
en: user fields
sv: användarfält

[ctx: block title]
en: Level Description
sv: Nivåbeskrivning

[ctx: block title]
en: Level Name
sv: Nivånamn

[ctx: block title]
en: Login Form
sv: Inloggningsformulär

en: click here to let us generate them for you
sv: klicka här för att få dem generade åt dig

en: decimal, e.g. "0.06"
sv: decimal, t.ex. ”0,06”

en: deleted
sv: raderat

en: e.g. PayPal Express, PayPal Standard, Credit Card.
sv: t.ex. PayPal Express, PayPal Standard, kreditkort.

en: e.g. Visa, MasterCard, AMEX, etc
sv: t.ex. Visa, MasterCard, AMEX, etc

en: edit
sv: Ändra

en: edit page
sv: Redigera sida

en: ending in
sv: slutar

en: filter by
sv: filtrera enligt

en: for
sv: för

en: for the first
sv: För de första

en: last month
sv: förra månaden

en: last week
sv: förra veckan

en: missing
sv: saknas

en: multisite only
sv: Enbart multisite

en: none
sv: ingen

en: optional
sv: valfritt

en: plugin
sv: tillägg

en: reCAPTCHA Secret Key
sv: reCAPTCHA hemlig nyckel

en: reCAPTCHA Site Key
sv: reCAPTCHA webbplatsnyckel

en: reCAPTCHA Version
sv: reCAPTCHA-version

en: reCAPTCHA failed. (%s) Please try again.
sv: reCAPTCHA misslyckades. (%s) Vänligen försök igen.

en: subscription payments
sv: prenumerationssbetalningar

en: theme
sv: tema

en: unlimited
sv: obegränsat

en: v3 - Invisible
sv: v3 – Osynlig

en: view page
sv: Visa sida

en: yesterday
sv: igår
